ثبت سفارش پرینت سه بعدی


لطفا بر روی گزینه های زیر کلیک نمایید!

فرم ثبت سفارش پرینت سه بعدی

راهنمای فرم ثبت سفارش و مشخصات فایل ارسالی        اصطلاحات پرینتر سه بعدی و نکات طراحی آن


ثبت سفارش پرینت سه بعدی

 

نام و نام خانوادگی (الزامی):

ایمیل (الزامی):

شماره تماس (الزامی):

تعداد پرینت (الزامی):

جنس ماده (الزامی):
ABSPLA

کیفیت پرینت (الزامی):

ارسال فایل (الزامی)

توضیحات:

در صورت قبول قوانین گزینه بالا را تیک بزنید

captcha راهنمای فرم ثبت سفارش پرینت سه بعدی و مشخصات فایل ارسالی

نحوه ثبت سفارش پرینت سه بعدی به این صورت است که ابتدا مشتری (طراح) جسم خود را با استفاده از نرم افزار های سه بعدی طراحی و فایل نهایی را با یکی از فرمت STL و یا OBJ ذخیره کنید، پس از ذخیره سازی، فایل مورد نظر خود از طریق فرم بالاارسال خواهد کرد.

سپس بعد از بررسی فایل مربوطه نتیجه به کاربر اطلاع داده خواهد شد، نتیجه مورد نظر می تواند یکی از موارد زیر باشد:

۱- فایل سه بعدی مورد  نظر بدون هیچ گونه ایراد بوده که به مدت زمان پرینت قطعه و هزینه پرینت 3یعدی به کاربر اعلام خواهد شد و پس از تایید مشتری طرح در نوبت پرینت قرار خواهد گرفت.

۲- فایل سه بعدی دارای ایراداتی بوده که پس از اعلام ایرادات، جهت رفع به مشتری اعلام خواهد شد

در صورتی که نتیجه اول به مشتری اعلام شود، مشتری لازم است نرخ اعلام شده را به شماره حسابی که به همراه ایمیل ارسال شده است  واریز نمایید و به مجموعه اطلاع دهد تا طرح در نوبت پرینت قرار گیرد در غیر اینصورت این مجموعه تعهدی بابت تاخیر در تحویل به عهده نمی گیرد

پس از پرینت سه بعدی طرح توسط مجموعه، از طریق ایمیل و تماس با شماره ذکر شده به مشتری اعلام خواهد شد

این مجموعه امکان پذیرفتن سفارش از تمامی استان ها  را دارا می باشد


اصطلاحات پرینتر سه بعدی و نکات طراحی برای آن

 

جنس ماده: در چاپگرهای سه بعدی با تکنولوژی FDM از مواد مختلفی استفاده می شود ولی متداول ترین ماده های استفاده شده مواد ABS و PLA می باشد که در زیر به توضیحاتی مختصر در مورد این مواد خواهیم پرداخت:

Acrylonitrile butadiene styrene) ABS): نوعی پلیمر گرما نرم است که با توجه به خصوصیات شیمیایی مناسب کاربرد وسیعی در صنعت دارد که از جمله میتوان به استفاده ودر صنعت خودروسازی،اسباب بازی سازی، قالبسازی و … اشاره کرد در زیر به خصوصیات آن اشاره خواهد شد:

چگالی  1.060-1.080 g·cm−3
دمای ذوبدر دمای 105 °C به حالت بلورین شدن تغییر شکل خواهد داد ولی دمای ذوب مشخصی ندارد
حلال هااستون

 

Polylactic acid) PLA): نوعی پلیمر گیاهی است که به عنوان پلاستیک ذرت و پلاستیک نشاسته هم شناخته می شود، PLA استفاده شده برای پرینتر های سه بعدی ار نوع صنعتی می باشد در صورتی که PLA های بیو متریال را در پزشکی و مهندسی پزشکی برای ساخت اعضای مصنوعی بدن استفاده می کنند، در زیر به خصوصیات این ماده اشاره خواهیم کرد:

چگالی  1.210–1.430 g·cm−3
دمای ذوبدمای ذوب 150–160 °C
حلال هابنزن و دی اکسان

 

کیفیت(دقت): در پرینت سه بعدی کیفیت یا دقت کار بر اساس ضخامت لایه های که بر روی یکدیگر قرار میگیرند و جسم نهایی را می سازند شناخته می شود هرچه ضخامت لایه ها بیشتر باشد کیفیت نهایی کار کمتر می شود و بالعکس.

نمونه مشخص کننده ارتفاع لایه 0.1 میلیمتر یا 100 میکرون نمونه مشخص کننده ارتفاع لایه 0.2 میلیمتر یا 200 میکرون

نمونه مشخص کننده ارتفاع لایه 0.3 میلیمتر یا 300 میکرون نمونه مشخص کننده ارتفاع لایه 0.4 میلیمتر یا 400 میکرون

برای دیدن تصاویر بالا در ابعاد واقعی بر روی آنها کلیک کنید!

ساپورت(Support): ساپورت به قسمت هایی گفته می شود که که مانع از ریزش جسم در هنگام پرینت و لایه گذاری می شود، در اصل زمانی که در جسم شیب های تند و یا فضای خالی زیاد وجود دارد پرینتر سه بعدی با توجه به تنظیمات انجام شده توسط کاربر در هنگام آماده سازی فایل اقدام به ساپورت گذازی می کند، که پس از اتمام پرینت میتوان ساپورت را از روی جسم برداشت. در زیر تصویری از جسمی قرار دارد که دارای ساپورت است(قسمت های سفید به عنوان ساپورت به کار رفته است).

   SupportPic

برای دیدن تصاویر بالا در ابعاد واقعی بر روی آنها کلیک کنید!

 

رفت(Raft): رفت به قسمت های زیر بنایی جسم پرینت شده گفته می شود که می تواند به انتخاب کاربر وجود داشته باشد یا حذف شود، این صفحه به ضخامت چند لایه است که به اندازه 1 سانتی متر از مساحت کل جسم بیشتر است و بین صفحه کار پرینتر و جسم قرار میگیرد.

توپر(Infill): این گزینه مشخص کننده میزان توپر بودن جسم را مشخص خواهد می کند به عنوان مثال کاربر جسمی را طراحی می کند اما نیازی به استحکام زیاد جسم ندارد در این هنگام کاربر با تغییر در پارامتر این گزینه میتواند میزان توپر بودن جسم را انتخاب کند تا در هنگام پرینت در مواد و زمان پرینت صرفه جویی کندبازه تغییر این پارامتر از 10% تا 100% می باشد که به ترتیب ا توخالی ترین تا توپرترین  می باشد. در زیر تصاویر نمونه هایی از Infill های مختلف قرار داده شده است.

%infill 20 %infill 50

%infill 100

برای دیدن تصاویر بالا در ابعاد واقعی بر روی آنها کلیک کنید!

هیچ آلبوم انتخاب شده وجود دارد و یا این آلبوم حذف شد